Dr hab. Marcin Pałys, prof. ucz. członkiem Zespołu ds. rozwoju systemu oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki

Dziś, 23 lutego br. minister Przemysław Czarnek wręczył powołania członkom Zespołu do spraw rozwoju systemu oświaty oraz systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Jednym z członków Zespołu został dr hab. Marcin Pałys, prof. ucz. z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W uroczystości uczestniczył również Sekretarz Stanu Włodzimierz Bernacki.

Zadania Zespołu

Zespół będzie analizował m.in. otoczenie prawne systemów oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki. Jego zadaniem będzie także opracowywanie i przedstawianie Ministrowi Edukacji i Nauki propozycji zmian prawnych dotyczących tych systemów, w szczególności w zakresie dokonywania oceny jakości kształcenia i prowadzenia działalności naukowej.

Skład Zespołu

Przewodniczącym zespołu został dr. hab. Grzegorz Górski. Pozostali członkowie to:

1. prof. dr hab. inż. arch. Wojciech Bonenberg,
  2. prof. dr hab. Jerzy Duszyński,
  3. dr Mateusz Grochowski,
  4. prof. dr hab. Krystian Kiełb,
  5. dr Igor Kilanowski,
  6. mgr inż. Jarosław Olszewski,
  7. dr hab. Marcin Pałys, prof. Uniwersytetu Warszawskiego,
  8. prof. dr hab. Waldemar Paruch,
  9. prof. dr hab. inż. Leszek Rafalski,
  10. prof. dr hab. inż. Błażej Skoczeń,
  11. prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki,
  12. dr hab. Dariusz Surowik, prof. Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży,
  13. prof. dr hab. Waldemar Tłokiński,
  14. prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn,
  15. prof. dr hab. Elżbieta Żądzińska.

Źródło: www.gov.pl

Data publikacji: 23 lutego 2022